Saada küsimus!

Kuidas kodus ise keraamikat valmistada?

Mida selleks vaja on?

Selleks on vaja savi. Ja savi peab olema selline, mida annab keraamikaks põletada. Moodsad voolimismassid (näiteks FIMO, Jovi, Cernit, Fila DAS, Darwi) selleks ei sobi, kuna nad pole päris savid, vaid on valmistatud liimidega rikastatud paberimassist või sünteetilistest polümeeridest. Sellised materjalid põlevad keraamika ahjus lihtsalt ära. Kõige tavalisem on valge voolimissavi, hästi sobib ka punane voolimissavi.

 

Võid osta kohe 10 kg paki. See võib tunduda esialgu palju, kuid tõsiselt asja kallale asudes, kulub see üsna kiiresti. Kui kõike kohe ära ei kasuta, pole sellest ka midagi, sest savi säilib kaua. Selleks, et savi ära ei kuivaks tuleb ta korralikult kilepakki sulgeda ja hoida jahedamas kohas. Kui kõvemaks läheb, nii et raske on voolida, võib savi märjaks kasta ja pehmemaks sõtkuda.

Selleks, et keraamika saaks pealt kaunis ja värviline on vaja glasuure. Alustuseks soovitame BOTZ pintselglasuure. Vali sellsed värvid, mis sulle meeldivad. Need sobivad nii valgele- kui punasele voolimissavile.

 

Et savi voolimine hõlpsamini läheks soetada ka voolimispulkade komplekti ja tööriistad modelleerimiseks. Glasuurimiseks kulub ka paar korralikku pintslit.

 

Ise savist voolitud eseme keraamikaks põletamiseks, on võimalik kasutada Loovuspoe põletusteenust

 

 

Kokkuvõtlikult:

 

 

1. Osta Loovuspoest savi, pintselglasuure ja töövahendid.

2. Vooli savist esemed valmis (artiklid õpetustega erinevate esemete valmistamiseks)

3. Lase esemetel kuivada 1 päev.

4. Kata esemed glasuuriga. Kasuta selleks pintslit ja eseme põhi jäta glasuurimata.

5. Paki esemed hoolikalt karpi või kasti, nii et nad ei pääseks transpordil loksuma (pakkimiseks kasuta paberit)

7. Võta ühendust Loovuspoega, anna teada põletuse soovist ning too saviasjad põletusse.

  • Jaga:
  • facebook.com