Nõuanded ja juhendid

Millist ahju valida?

MIllist keraamikaahju valida

AHJU SUURUS Ahju valimisel oluliseks kriteeriumiks on ahju suurus. Suurus tuleks valida vastavalt rakendusele – arvestama peaks võimalikku põletuste sagedust, partiide suurust ja ka põletatavate esemete suurust (et esemed mahuks vabalt ahju). Õige suurusega ahi hoiab kokku energiat põletustel ning ka pakkimiseks ja põletusteks kuluvat aega. Tabelis on toodud mõned orientiirid ahju valikuks. Kellele Ahju …

Millist ahju valida? Read More »

Milline ahi sobib hobikeraamikule?

Koduseks keraamikavalmistamiseks sobivad ahjud, mis pole mahult väga suured, ei vaja tööstusvoolu ning hind ei võta hingest kinni. KITTEC Studio-Line CB 20 – päris väike keraamikahi, mis sobib siis kui on plaanis valmistada ehteid või muid väiksemaid vidinaid. Päris nõusid (tasse, taldrikuid) mahub sellesse ahju ikka üsna vähe. https://www.loovuspood.ee/toode/keraamikaahi-kittec-cb-20/ KITTEC Studio-Line CB 40 – igati …

Milline ahi sobib hobikeraamikule? Read More »

Kuidas keraamika valmib

1. Savi ettevalmistus Savi on loodusvara, mida kaevandatakse maa seest. Selleks et maast kaevatud savist saaks hea voolimismass, segatakse sellesse erinevaid lisandeid ja timmitakse niiskusesisaldust. Väga oluline hea ja ühtlase savimassi saamiseks on selle korralik läbisõtkumine. 2. Savist eseme vormimine Kui on olemas paraja niiskusesisaldusega ja ühtlaseks sõtkutud savi, võib hakata seda vormima. Soovitud kujuga …

Kuidas keraamika valmib Read More »

Glasuuride sobivusest toidunõudele (vastavusdeklaratsioon)

Loovuspoes müüdavad glasuurid ja keraamikavärvid on plii- ja kaadmiumivabad ja sobivad toidu-ja jooginõude valmistamiseks. Siiski ei saa me vastutada lõpptoote vastavuse eest, sest tootmise protsess pole meie kontrolli all ning saastumine võib toimuda tootmise teistes etappides. Osadel glasuuride kohta on soovitus neid mitte kasutada toidunõude sisepindadel. See soovitus on tingitud glasuuri madalast happekindlusest. Toidunõude sisepindade …

Glasuuride sobivusest toidunõudele (vastavusdeklaratsioon) Read More »

Keraamika töökoja sisustamine

Siit artiklist leiad nõuandeid keraamika töökoja sisustamiseks. Ruum Keraamikatöökoja ruumile erilisi nõudmisi pole. Soovitav on, et põrandad oleks kaetud kergesti puhastatava kattega. Tööruumi suurus sõltub töökoja profiilist. Üldiselt 75 m2 on piisav, et läbi viia rühmatööd kuni 20 inimesele. Tööruum ja ahjuruum peaksid asuma soovitavalt eraldi ruumides, et vältida keramika põletuse ajal õhku lenduvate kahjulikke …

Keraamika töökoja sisustamine Read More »

Keraamikaahju paigaldamise tingimustest

Ahjuruum ja distants süttivatest materjalidest Keraamikaahi peab küljepealt peab ahi asuma süttivatest materjalidest vähemalt 50cm kaugusel. Tulekindla plaadi kasutamisega võib seda distantsi vähendada. Ahjuruum ei tohi liiga väike olla. Selle maht peab olema vähemalt 600x ahju põletuskambri mahust suurem. Elektriühendustest Ahju küljes on 2m kaabel, mis lõpeb pistikuga. Hea on kui ahju jaoks on paigaldatud eraldi …

Keraamikaahju paigaldamise tingimustest Read More »

Kuidas kodus ise keraamikat valmistada

Mida selleks vaja on? Selleks on vaja savi. See peab olema selline, mida annab keraamikaks põletada. Moodsad voolimismassid (näiteks FIMO, Jovi, Cernit, Fila DAS, Darwi) selleks ei sobi, kuna nad pole päris savid, vaid on valmistatud liimidega rikastatud paberimassist või sünteetilistest polümeeridest. Sellised materjalid põlevad keraamika ahjus lihtsalt ära. Sobivatest kõige tavalisem on valge voolimissavi, hästi …

Kuidas kodus ise keraamikat valmistada Read More »

Soovitusi lastega meisterdamisel

lastega savi voolimine

Meisterda ka ise koos lapsega, see innustab teda ja selliselt koosveedetud aeg on oluline. Loominguline tegevus teeb head ka sulle. Olge partnerid. Anna vahest ka lapsele võimalus ennast tunda targema ja osavamana. Aktsepteeri lapse valikuid. Ära hinda lapse ideid mõttetuteks. Väga oluline on lapsel teha asju, mis täiskasvanule võivad mõttetud tunduda. Anna lapsele võimalus proovida, …

Soovitusi lastega meisterdamisel Read More »

Lihtne ussitehnikas nõu

Usside rullimiseks kasuta piisavalt laia siledat pinda. Ühtlase ümmarguse ussi saamiseks rulli pikalt ja ühtlase survega edasi-tagasi.     Usside jämedus sõltub nõu suurusest – mida suurem nõu, seda jämedamad peaksid olema ussid. Põhjaks tee savist plaadike. Kõige lihtsam on seda teha pallikesest, mille vajutad laiaks. Et nõu tuleks tugev, tuleb seinamaterjal ühendada korralikult põhjaga. …

Lihtne ussitehnikas nõu Read More »

Tassi voolimine

Tassi voolimine

  1. Võta umbes 300g savi ja tee ilus ümmargune ja sile pallike 2. Vajuta pöialdega palli keskele paras auk 3. Hoia pöidlad augus ja hakka teiste sõrmedega väljastpoolt pöialdele vastu surudes palli sisse süvendit suruma ning tassi seinu õhemaks vajutama. Selleks, et seinad igast küljest võrdse paksusega tuleksid, pööra seda kogu aeg. Seinade õhendamist …

Tassi voolimine Read More »

Shopping Cart
Scroll to Top
Scroll to Top