Keraamikaahju paigaldamise tingimustest

Ahjuruum ja distants süttivatest materjalidest

Keraamikaahi peab küljepealt peab ahi asuma süttivatest materjalidest vähemalt 50cm kaugusel. Tulekindla plaadi kasutamisega võib seda distantsi vähendada.

Ahjuruum ei tohi liiga väike olla. Selle maht peab olema vähemalt 600x ahju põletuskambri mahust suurem.

Elektriühendustest

Ahju küljes on 2m kaabel, mis lõpeb pistikuga. Hea on kui ahju jaoks on paigaldatud eraldi pistikupesa otse kilbist veetud kaabliga ja eraldi kaitsmega.

Keraamikaahju kasutamine pikendusjuhtmega on keelatud!

Ventilatsioonist

Keraamikapõletustel ahjust eralduvad aurud on sissehingamisel kahjulikud tervisele ja võivad oma oksüdeerivate omaduste tõttu rikkuda ventilatsioonisüsteemi. Seetõttu on soovitav need otse õue ventileerida. Keraamikaahju ventilatsiooni ehitamiseks võib kasutada tavalist tsinkplekist ventilatsioonitoru ja vajadusel ka alumiiniumist lõõtstoru.

Keraamikaahju ventilatsiooni lahendamiseks on kolm erinevat võimalusterinevaid võimalusi:

1) Kõige kindlam on kasutada hästiventileeritud eraldi ahjuruumi, kus inimesed ahju töö ajal ei viibi.

2) Kui eraldi ahjuruumi võimalust pole, siis õhu saab puhtamaks ka ahjule paigaldatava ventilatsioonitoruga. Ahjul on Ø80-100mm toru ühendamise võimalus. Toru suunata läbi seina lae alt otse õue (või korstna lõõri). Sellise ventilatsiooni toimimise põhimõte on selline, et ahju väikesest õhutusaugustst tuleb tuline õhk, mis seguneb jahedama ruumiõhuga. Edasi liigub juba soe õhk loomuliku tõmbega torumööda välja.

3) Kui ahi töötab inimestega samas ruumis, siis on soovitav paigaldada ahju kohale sundventilatsiooniga ventilatsioonikubu.

Illustreeriv skeem ventilatsiooni kohta avaneb siin: ventilatsioon_keraamikaahjudele

Shopping Cart
Scroll to Top
Scroll to Top