Kuidas kodus ise keraamikat valmistada

Mida selleks vaja on?

Selleks on vaja savi. See peab olema selline, mida annab keraamikaks põletada. Moodsad voolimismassid (näiteks FIMO, Jovi, Cernit, Fila DAS, Darwi) selleks ei sobi, kuna nad pole päris savid, vaid on valmistatud liimidega rikastatud paberimassist või sünteetilistest polümeeridest. Sellised materjalid põlevad keraamika ahjus lihtsalt ära. Sobivatest kõige tavalisem on valge voolimissavi, hästi sobib ka punane voolimissavi.

Võid osta kohe 10 kg paki. See võib tunduda esialgu palju, kuid tõsiselt asja kallale asudes, kulub see üsna kiiresti. Kui kõike kohe ära ei kasuta, pole sellest ka midagi, sest savi säilib kaua. Selleks, et savi ära ei kuivaks tuleb ta korralikult kilepakki sulgeda ja hoida jahedamas kohas. Kui kõvemaks läheb, nii et raske on voolida, võib savi märjaks kasta ja pehmemaks sõtkuda.

Selleks, et keraamika saaks pealt kaunis ja värviline on vaja glasuure. Alustuseks võid kasutada näiteks BOTZ pintselglasuure. Vali värvid, mis sulle meeldivad. Need sobivad nii valgele- kui punasele voolimissavile.

Et savi voolimine hõlpsamini läheks võid soetada voolimisaluseid voolimispulkade komplekti ja tööriistad modelleerimiseks. Glasuurimiseks kulub ka paar glasuurimispintslit.

Täpsemalt keraamikavalmistamisest loe siit: https://www.loovuspood.ee/kuidas-keraamika-valmib/

Ise savist voolitud eseme keraamikaks põletamiseks, on võimalik kasutada meie põletusteenust.

Shopping Cart
Scroll to Top
Scroll to Top